13. Ždralov kup održan je ove godine u konkurenciji djevojčica i dječaka rođenih 2008. i mlađih u mini rukometu u Gradskoj sportskoj dvorani u Daruvaru.
Nastupilo je 18 ekipa djevojčica i 15 ekipa dječaka iz 18 Rukometnih klubova i Škola iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Kao drugi po broju ekipa u proteklih 13 godina donio je 92 zanimljive utakmice kroz koje su na kraju slavile djevojčice Karlovca i dječaci Rudara iz Ruda.
Svi natjecatelji primili su svoje zaslužene medalje za trud i predstavljanje svojeg rukometnog znanja. Jedna ugodna nedjelja u kojoj je sudjelovalo preko 300 najmlađih rukometašica i rukometaša.
Rezultate turnira možete vidjeti na ovom linku: Raspored 13. Ždralovog kupa Daruvar 2018.
Redoslijed 13. Ždralovog kupa (djevojčice):
- Karlovac 1
- Novska 1
- Knežopoljka 1 (K.Dubica/BiH)
- Valpovka
- Slavonka (Nova Gradiška)
- Slatina
- Đurđevac 1
- TVIN Trgocentar 1 Virovitica
- Laurus Velika Ludina
- Lipa (Pakrac/Lipik)
- Garešnica
- Đurđevac 2
- Karlovac 2
- RŠD Bjelovar
- Novska 2
- Knežopoljka 2 (K.Dubica/BiH)
- TVIN Trgocentar 2 Virovitica
- Daruvar (vk)
Redoslijed 13. Ždralovog kupa (dječaci):
- Rudar (Rude)
- ŠR BL Banja Luka (BiH)
- Kozara Mlijekoprodukt 1 (K.Dubica/BiH)
- Bjelovar 1
- GRK Varaždin 1930
- Garešnica
- Daruvar 1
- Karlovac 1
- Daruvar 2
- Bjelovar 3
- Lipa (Pakrac/Lipik)
- Bjelovar 2
- Karlovac 2
- Rudar 2 (Rude)
- Kozara Mlijekoprodukt 2 (K.Dubica/BiH)
Dosadašnji sudionici (ženski / broj ekipa u zagradi)
UKUPNO 136 EKIPA (32 kluba i škola)
Daruvar (20), RŠD Bjelovar (14), Garešnica (9), TVIN Virovitica (9), Knežopoljka/K.Dubica (8), Ivančice/Ivanska (7), Dubica (7), Lonia/Kutina (6), Nova Gradiška (4), Dugo Selo 55 (4), Slatina (4), Đurđevac (4), Marulka/Slatina (3), Rugvica (3), Bjelovar (3), Moslavac/Popovača (3), Lipa/Pakrac (3), Karlovac (3), Laurus/V.Ludina (3), Baltazar/V.Gorica (2), Ilova/G.Polje (2), Sesvete Agroproteinka (2), Sisak (2), Slavonka/N.Gradiška (2), Novska (2), Lokomotiva/Zagreb (1), Zrinski/Čakovec (1), Dragovoljac/Slatina (1), Staro Petrovo Selo (1), Pitomača (1), Čazma (1), Valpovka (1)
Dosadašnji sudionici (muški/ broj ekipa u zagradi)
UKUPNO 212 EKIPA (42 kluba i škola)
Daruvar (31), Viro Virovitica (17), Bjelovar (20), Moslavina/Kutina (11), Garešnica (11), Slatina (10), Moslavac/Popovača (9), Karlovac (8), Nexe/Našice (8), Kozara Mlijekoprodukt/K.Dubica (7), Sesvete (6), Medveščak (5), Partizan/K.Dubica (5), Ivanić (5), Lipa/Pakrac (5), Dugo Selo (4), Davor (4), Valpovka (4), Rudar/Rude (4), Rugvica (3), Maksimir Princ (3), Borac/Banja Luka (3), Koprivnica (2), Ilova/G.Polje (2), Petrinja (2), Nova Gradiška (2), Sloga/Križ (2), Bijeljina (2), Čazma (2), Sisak (2), ŠR Banja Luka (2), Ivanska (1), Gorica/V.Gorica (1), Baltazar/V.Gorica (1), Trsat/Rijeka (1), Graničar/N.Gradiška (1), Jeruzalem/Ormož (1), Vučići/Zagreb (1), Šibenik (1), Feniks/Osijek (1), Maksimir Pastela (1), GRK Varaždin 1930 (1)
Najuspješniji sudionici Ždralovog kupa (muški)
VELIKI RUKOMET
Moslavina (Kutina) 2 / 0 / 0; Viro Virovitica 1 / 2 / 0; Bjelovar 1 / 1 / 0
Po jedan naslov imaju još ŠR Karlovac, Slatina i Maksimir Princ.
MINI RUKOMET
Daruvar 2 / 1 / 4; Moslavac, Valpovka, Rudar (Rude) 2 / 0 / 0; Slatina 1 / 2 / 1; Moslavina 1 / 1 / 0; Sesvete 1 / 0 / 0; Davor 1 / 0 / 0
Najuspješniji sudionici Ždralovog kupa (ženski)
VELIKI RUKOMET
TVIN Trgocentar (Virovitica) 2 / 0 / 0; RŠD Bjelovar, Sisak 1 / 1 / 0; Lonia (Kutina) 1 / 0 / 2; Sesvete Agroproteinka 1 / 0 / 1; Garešnica 1 / 0 / 0
MINI RUKOMET
RŠD Bjelovar 4 / 0 / 0; Dubica (BiH) 2 / 1 / 1; TVIN Trg. (Virovitica) 2 / 0 / 1; ŠR Karlovac 2 / 0 / 0